Nechutné! V Hostýnských vrších se pohybují falešné stromy!

V Hostýnských vrších na Kroměřížsku se v sobotu objevily dva pohybující se stromy, které ničily houbařské stezky. Podle údajů uvedených na webových stránkách Hostýnské magistrály se ale jedná o stromy falešné!

Informaci potvrdil i komisař-tiskový mluvčí krajských hasičů Bc. Libor Netopil. Stromy se objevily u zraněného houbaře, u kterého hasiči zasahovali společně s dobrovolnými záchranáři z Rescue Team Hostýnské vrchy.

Pan Merunka se svým úlovkem těsně před zraněním.
Pan Merunka se svým úlovkem těsně před zraněním.

Mluvčí kroměřížské policie por. Mgr. Simona Kyšnerová potvrdila, že policisté na Kroměřížsku tuto skutečnost budou vyšetřovat zatím podle § 295 jako trestný čin poškození lesa. „Zatím jsme žádné oznámení v souvislosti s tímto případem nepřijali a proto jsme jej podali sami,“ dodala.

Jak se ukázalo, falešné stromy ničily především houbařské stezky. „Jelikož se jedná o bezprecedentní darebáctví, se kterým se dá bojovat jen ve spolupráci s návštěvníky Hostýnských hor, prosíme o informace či případná svědectví. Nejlépe formou oznámení okolnosti spatření falešných stromů z místa ihned na linku 158,“ uvedl na webových stránkách Jakub Kondelík z kroměřížského Klubu houbařů.

Na falešné stromy se přišlo jen náhodou, protože se objevily jako první u zraněného 67letého houbaře. Ještě před příjezdem dobrovolného záchranáře se ke skupince houbařů přiblížily dva chodící objekty maskované jako stromy.

Hanba! Paní Merunková se těšila na Stromovouse, ale jednalo se o Falšné stromy!
Hanba! Paní Merunková se těšila na Stromovouse, ale jednalo se o Falešné stromy!

Rodina se zraněným mužem se domnívala, že se jedná o Enty, jelikož jsou velcí fanoušci fantasy literatury a především knih od J.R.R. Tolkiena. Pomoci se však od domnělých Entů nedočkali. Naopak je prý Entové zasypali šiškami a skandovali hesla jako „Houbaři ven“, „Lesy stromům“ a „Lidi v lesích nechceme.“ A to by podle manželky zraněného houbaře, paní Karly Merunkové, opravdoví Enti nikdy neudělali.

„Byla jsem strašně zklamaná, myslela jsem, že nám jdou Enti na pomoc a zachrání mého muže. Jenže oni na nás řvali a házeli ty hnusné šišky. Dokonce mi vysypali i košík plný hub. Bylo to nechutné a už to nikdy nechci zažít,“ dodala paní Merunková pro POHROM.

S otázkou – „Jak tohle dopadne?“ – na rtu z Kroměříže pro POHROM – Barel Kaláč

Komentáře