Jen co byl Lesní správou odstraněn smrtící bludný kořen, pod nímž před osmi lety na nekonečných 11 hodin uvízla paní Zdena, máme tady další příběh plný bolesti, utrpení, odvahy, vytrvalosti a nezlomného ducha.
Paní Božena z Poděbrad měla podezření na koronavirus, a tak musela na tři týdny do karantény. Bylo však třeba vyřešit zásobování, protože sama nyní do svého oblíbeného Kauflandu nemohla, a tak byla nákupy dočasně pověřena její dcera. Nejdříve paní Božena své dceři ohledně nákupů pravidelně telefonovala, pak ale někam zašantročila nabíječku – a začalo drama.
Potraviny začaly rapidně docházet a paní Božena si uvědomila, že má-li přežít, musí vymyslet nějaký přídělový systém. Vlivem posttraumatického syndromu přišla o hlas, takže i když jí sousedka denně nosila noviny, paní Božena se vždy zmohla jen na děkovné kývnutí hlavou.

„Můj otec bojoval v první světové. Celé dny ležel v zákopech, jídlem musel šetřit. Když jsem si na tři dny starý rohlík mazala kečup, uvědomila jsem si, že jsem ve stejné situaci,“ tvrdí paní Božena roztřeseným hlasem. Když jí došly staré rohlíky, živila se kolečky salámu v trojobalu, restovanou cibulí či ztvrdlým chlebem rozmělněným ve smetaně na vaření. Když už zvažovala, že vyvěsí z balkonu banner s prosbou o pomoc, hlas se jí začal vracet, a tak zalarmovala sousedy.
Dojemný příběh inspiroval scénáristu Jiřího Vejdělka k celovečernímu filmu Bába v karanténě, prezident Miloš Zeman zvažuje udělit paní Boženě medaili za hrdinství. Příběh rezonoval i v gastronomii, populární kuchař-samouk Láďa Hruška by rád improvizované recepty paní Boženy vydal knižně. Starosta Poděbrad, pan Karel Janča (Volte Pravý Blok) prozradil, že na domě paní Boženy, kde se šestidenní drama odehrálo, bude v následujících měsících odhalena pamětní deska.